Disse bands har spillet siden 2001

Arest program
Fredag den 19. august 2016

kl.19:00 Lærke fra MGP
kl. 20:30 Række 2 1/2

lørdag den 20. august 2016

SCENEN
Kl. 14:00 Sweethearts.
Kl. 16:30 Djämes Braun.
Kl. 18:45 Danser med Drenge.
Kl. 21:15 Rasmus Walther.
Kl. 23:30 Die Herren.

TELTET
Kl. 15:30 Yellow Car.
Kl. 17:45 Ole Gas.
Kl. 20:15 Ole Gas.
Kl. 22:30 Tørfisk.

 

 

2015 - Fredag og lørdag d. 14. og 15. august
 
Fredag i Tømmergården-teltet:
19.00 Seebach Jam
20.45 Cisilia m. band
22.30 Michael Hardinger Band

Lørdag på scenen:
14.00 Sømændene
16.15 Rasmus Walter
18.30 LIGA
20.45 Queen Machine
23.15 Kato og venner

Lørdag i Tømmergården-teltet:
15.15 og 17.30 Roger and Over
19.15 Noah
22.15 Tørfisk

2014 - Fredag og Lørdag den 16. og 17. august

 

FREDAGENS PROGRAM:

Kl. 17:00 Campingpladsen åbner (se regler for camping ved at trykke her).
Kl. 17:00 Legeland åbner.
Kl. 19:00 Basim på scenen.
Kl. 20:45 Tørfisk på scenen.
Kl. 22:15 Nevøerne på scenen.
Kl. 24:00 Slut for fredag.

LØRDAGENS PROGRAM:

Kl. 13:00 Queen Machine på Scenen.
Kl. 14:30 Roger and over i Tømmergården Teltet.
Kl. 15:30 NABIHA
Kl. 16:45 Roger and over i Tømmergården Teltet.
Kl. 17:45 Stig og vennerne.
Kl. 19:15 Ole Gas  i Tømmergården Teltet.

Kl. 20:15 Johnny Madsen med band
Kl. 21:30 Ole Gas  i Tømmergården Teltet.
Kl. 22:30  Dodo & The Dodos   
Kl. 24:00 Morsø Festival lukker og slukker.

 

2013 - 17. august

Teltet
TRIO 413
Ole Gas
 
Scenen
Onplugged
Sømændene
Hej Matematik
Die Herren
Big Fat Snake

 

  2012 - 18. august
13:30 Peter og De Andre Kopier
15:00 Billybobbers
16:00 Die Herren
17:15 Omplugged
18:15 Zididada
19:30 Sys Bjerre
20:45 Johnny Madsen
22:00 Tørfisk
23:00 The Storm
  2011 - 20. august
13:30 The Fireflies
14:45 Morris - lokal band
15:45 De Glade Sømænd
17:00 Morris - lokal band
18:00 På Slaget 12
19:15 Ole Gas
20:15 Sweethearts
21:45 Ole Gas
22:45 Infernal
  2010 - 21. august
14:00 Alien Beat Club med band
15:00 Band of Brothers - lokal band
16:00 De Glade Sømænd
17:15 Ole Gas
18:00 Nikolaj & Piloterne
19:15 Ole Gas
20:15 Poul Krebs
21:30 Tørfisk
22:30 Bamses Venner
  2009 - 15. august
11:00 Band of Brothers - lokal band
13:30 Sys Bjerre med band
15:45 Hej Matematik
18:00 De Glade Sømænd
20:15 Sweethearts
22:45 Johnny De Luxe
  2008 - 16. august
13:30 Anne David med band
15:30 Peter & De andre kopier
17:30 Tørfisk
19:30 Dodo and The Dodoes
21:30 Johnny Madsen med band
  2007 - 18. august
13:30 Mek Pek & Habbasutterne
15:15 Nikolaj & Piloterne
17:00 Krokodilerne
18:45 Sweethearts
21:00 Allan Olsen med band
23:00 Michael Falck & Boat Man Love
  2006 - 19. august
13:30 Anne Gadegaard (MGP)
14:30 Tørfisk
16:30 Bamses Venner
19:00 Krokodillerne - lokal band
21:15 Johnny De Luxe
23:15 Zididada
  2005 - 20. august
12:00 Queens Garden
13:15 Zee U
14:45 Rookies - lokal band
16:15 Michael Falch
18:15 Tørfisk
20:00 Zididada
22:30 Johnny Madsen
  2004 - 14. august
12:30 Rookies - lokal band
14:00 "Børnestjerne for en dag"
15:45 Tørfisk
17:45 Ib Grønbech m/band
19:45 Nikolaj og Piloterne
22:00 Johnny Madsen
23:30 Festival lukkede
  2003 - 16. august
13:00 Darkland - lokal band
14:00 Ann & Aberne
15:00 Tørfisk
16:30 Nørmølle
18:30 Sweethearts
21:00 Henning Stærk m/band
23:15 Dodo and The Dodo's
  2002 - 17. august
14:00 Opvarmning med lokale band
15:00 Muddi & Salamidrengene
16:15 Peter og De andre Kopier
18:00 Danser med Drenge
20:00 Johnny Nørmølle & Norfolk
22:00 Bamses Venner
  2001 - 18. august
14:30 Small Talk
15:30 Sweethearts
17:15 Trio 413
18:45 Nikolaj og Piloterne
20:30 Dodo and The Dodo's
22:00 Trio 413